Basen solankowy ZB

Pływanie to nie tylko przyjemny relaks, ale też szereg konkretnych korzyści dla zdrowia. Na basenie solankowym w sopockim Zakładzie Balneologicznym tych drugich będzie zdecydowanie więcej niż na sportowej pływalni. Naturalnie wszystko ze względu na dobroczynne właściwości tutejszego źródła św. Wojciecha.

Otóż naturalne wody sodowo-jodowo-bromkowe o wysokiej temperaturze m.in. wspomagają przekazywanie substancji odżywczych do tkanek stawowych, rozluźniają i wzmacniają mięśni, łagodzą bóle związane ze zwyrodnieniami układu ruchu czy poprawiają kondycję górnych dróg oddechowych. Pozostaje wyraźnie zaznaczyć, że opisywany basen solankowy służy przede wszystkim rehabilitacji, nie relaksowi. Dlatego nie należy nastawiać się na typową w wodzie, a program specjalistycznych, prowadzonych przez kadrę fizjoterapeutów ćwiczeń.

Oczywiście oferta odpłatnych zabiegów Zakładu Balneologicznego w Sopocie jest znacznie bardziej rozbudowana. Obejmuje m.in. masaże, saunę na podczerwień, procedury fizykoterapii, ćwiczenia kinezyterapeutyczne, krioterapię w specjalnej komorze, okłady parafinowe i borowinowe oraz kilka innych typów kąpieli leczniczych.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Koszt jednej sesji zabiegowej w basenie solankowym Zakładu Balneologicznego (30 minut ćwiczeń prowadzonych przez wykwalifikowanych fizjoterapuetów) wynosi 25 zł/os.

Kameralny obiekt - nie tyle sportowo-rekreacyjny, co bardziej rehabilitacyjny. Basen solankowy Zakładu Balneologicznego w Sopocie służy przede wszystkim fizjoterapeutycznym zabiegom (skierowanie nie jest niezbędne) i swego rodzaju aqua-aerobikowi, które za sprawą właściwości wody sodowo-jodowo-bromkowej wiele zyskują na prozdrowotnej efektywności.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz