Centrum Hewelianum

Świat nauki w niezwykle przystępnej, wręcz rozrywkowej formie. Centrum Hewelianum to oryginalna placówka, w której całkiem zaawansowaną wiedzę przekazuje się w atrakcyjnej, interaktywnej formie. Gdyby tak wyglądały zajęcia w szkole, uczniowie nie traktowaliby obowiązku edukacyjnego jak przykrej tortury zanudzania i zabijania kreatywności.

Nie ma mowy o ciągnących się w nieskończoność wykładach czy oglądaniu statycznych eksponatów zamkniętych w gablotach. Centrum Hewelianum opiera się na doświadczeniach i quasi-eksperymentach, które wymagają aktywnego udziału zwiedzających. Na turystów czekają tutaj następujące wystawy:

  • Dookoła Świata - wyprawa przyrodniczo-kulturoznawcza
  • Wehikuł Czasu - zabawy z historią
  • Łamigłówka - poznaj Królową Nauk matematykę
  • Z energią! - fizyka w praktyce
  • Laboratorium Pana Kleksa - twórcze eksperymenty i zajęcia dla dzieci
  • W dżungli wyobraźni - niestandardowy plac zabaw dla dzieci
  • Planetarium mobilne Stellaeburgum - multimedialne pokazy i pokazy (organizowane sezonowo, dla turystów indywidualnych wyłącznie w soboty i niedziele)

Jest również wejściówka obejmująca zwiedzanie stadionu Baltic Arena Gdańsk - po EURO 2012 przemianowanym na Energa Stadion.

Centrum Hewelianum powstało na 20-hektarowym terenie dawnych fortyfikacji Gdańska, wzniesionych w drugiej połowie XIX stulecia wokół Góry Gradowej (o wysokości 50 m n.p.m.) - dlatego też poza interaktywnymi, naukowymi wystawami warto zwrócić też uwagę na samą zabytkową twierdzę, wraz ze specjalną ekspozycją historyczną. I jeszcze tutejszy park z punktami widokowymi, zapewniającymi piękne panoramy na Główne Miasto oraz teren stoczni, a także charakterystyczny Pomnik Milenijny.

UWAGA: w poniedziałki Centrum Hewelianum w Gdańsku jest nieczynne!

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 30.08.2019 14:10

Wow, wygląda fantastycznie. Mam nadzieje, że się wybiore do Centrum Hewelianum jak będę w Gdańsku

Dodaj komentarz