Droga Królewska

Wzdłuż ulicy Długiej wiedzie Droga Królewska – jest to nieoficjalna nazwa na określenie głównej trasy turystycznej w Gdańsku. Ulica ta rozpoczyna się od Bramy Wyżynnej i zespołu przedbramia, przez ulicę Długą na Długi Targ.

Prawdopodobnie nazwa ta nawiązuje do uroczystych wjazdów monarchów do miasta, zapoczątkowanych w XV wieku. I to pomimo, że Droga Królewska w Gdańsku wcale nie jest tak wiekowa, na jaką wygląda, wcale nie jest tak znakomicie zakonserwowana. Większość znajdujących się przy niej zabytków to owoc odbudowy miasta ze zniszczeń dokonanych w nim, w czasie II wojny światowej.

Na drodze znajduj się najważniejsze zabytki Starego miasta takie jak m.in. Złota Brama, Lwi Zamek, Fontanna Neptuna, Dom Ławników czy Ratusz Starego Miasta.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Popularna nazwa bodaj najważniejszego turystycznie szlaku w Gdańsku. Jest prosta i stosunkowo krótka, liczy niespełna 700 m długości. W trakcie spaceru tą trasą mija się najciekawsze atrakcje-zabytki w całym mieście, m.in. Neptuna, Ratusz Starego Miasta, Złotą Bramę i wiele innych. Prawdopodobnie tą samą drogą paradowali królowie przyjeżdżający do miasta.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz