Galeony Dragon i Regina

Rejsy turystyczne w mieście portowym to jedna z bardziej oczywistych, wszelako wciąż niezwykle ekscytujących atrakcji turystycznych. Gdynia stwarza w tym zakresie sporo interesujących możliwości. Osoby które stawiają stosunkowo krótkie wycieczki ponad wielodniowe wyprawy, powinny zwrócić szczególną uwagę na cumujące w porcie galeony.

Rzecz jasna nie są to ani wiekowe żaglowce, ani wierne rekonstrukcje dawnych statków, a “jedynie” pieczołowicie wyremontowane, przerobione i udekorowane jednostki. Taka fasada kreuje niepowtarzalny nastrój, a unikalny klimat potęgują dodatkowe atrakcje. Turyści mogą liczyć m.in. na szanty grane na żywo, rozmaite zabawy w pirackim anturażu, a nawet inscenizację bitwy morskiej z udziałem dwóch statków.

Gdyńskie galeony to Dragon i Regina. Pierwszy z nich to 45-metrowy czteromasztowiec, z charakterystycznym smokiem na galionie. Na pokład może zabrać ponad 200 pasażerów. W szczycie sezonu wakacyjnego Dragon zawija do kilku polskich portów, a przez pozostałą część roku oferuje rejsy po wodach portu Gdynia - również zimą, jeśli pogoda na to pozwala - oraz specyficzną restaurację. Ogólnodostępną, jeśli statek akurat cumuje na nabrzeżu. Natomiast Regina to nieco mniejsza, trójmasztowa jednostka, która latem regularnie wypływa na ok. 40-minutowe rejsy po Zatoce Gdańskiej.

Dodatkowo oba galeony mogą posłużyć do rejsów czarterowych oraz wszelkich imprez okolicznościowo-integracyjnych.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz