Gdynia InfoBox

Oryginalne muzeum miejskie, centrum kultury, multimedialny park rozrywki dla dzieci i skwer zieleni w jednym. Jaki z tego wniosek? Gdynia InfoBox z pewnością będzie atrakcyjnym miejscem dla całej rodziny.

Podstawowa część placówki to tzw. Obserwatorium Zmian - duża, licząca blisko 32 metry kwadratowe makieta Gdyni. Systematycznie zmieniana i rozbudowywana, gdyż jest to model miasta przyszłości, na którym pojawiają się przyszłe inwestycje oraz plany gdyńskich urbanistów. Skala metamorfozy jest ogromna, dawne obszary przemysłowe mają zmienić się w nowoczesne centrum z biurowcami, hotelami, restauracjami, parkami… Włodarze Gdyni mówią o przełomie na miarę budowy portu morskiego na przełomie lat ‘20 i ‘30 XX wieku - wizyta w InfoBoxie pozwoli spojrzeć z bliska śmiałe wizje projektantów. Makietę uzupełniają ekrany dotykowe z interaktywnymi pokazami.

Kolejna część to CultureBox - miejsce tętniące artystycznym życiem, gdzie regularnie organizowane są rozmaite wystawy, spotkania z twórcami czy kameralne występy. Mieści się tutaj również punkt sprzedaży biletów na wydarzenia kulturalne w Gdyni.

Dzieci zapewne najwięcej czasu spędzą w JuniorBoxie. To specjalnie zaaranżowana strefa zabaw z grami planszowymi, wyjątkowymi zestawami klocków LEGO czy zestawem dedykowanych, przygotowanych we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu Gdańskiego aplikacji. Multimedialne rozrywki Gdynia InfoBoxu polegają m.in. na kolorowaniu trójmiejskich budowli i pejzaży.

Natomiast na zewnątrz, przy ul. Żeromskiego znajduje się kameralny park, z urokliwą małą architekturą oraz elegancko zaaranżowaną zielenią. Doskonały zakątek na chwilę odpoczynku, np. z książką. Na dodatek Gdynia InfoBox posiada dwie restauracje oraz 22-metrową wieżę widokową, z której roztaczają się niezwykle fotogeniczne pejzaże.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz