Gród Słowiański w Sławutowie

Zrekonstruowana zgodnie z historyczną wiedzą osada, w której życie toczy się (niemal) dokładnie tak, jak na przełomie IX i X wieku. Zabudowa i plan grodziska, stroje, narzędzia używane w miejscach pracy - wszystko dla jak najlepszego odtworzenia dawno minionych czasów.

Wewnątrz palisady zbudowano na początek 8 chat - wszystkie konstrukcje i ich wyposażenie powstały niemal wyłącznie z użyciem materiałów dostępnych prawdziwym Słowianom w średniowieczu. Najistotniejsze okażą się z pewnością warsztaty rzemieślnicze, w których goście mogą zobaczyć na czym niegdyś polegała niezbędna społeczności praca. Albo samodzielnie spróbować się w konkretnym fachu podług zarzuconych już reguł - garncarstwie, tkactwie, zielarstwie, kowalstwie czy piekarstwie. Prezentowane są również czasowe wystawy tematyczne, np. “Miecze Europy”.

W grodzie przygotowano również kilka miejsc kultu, wykorzystywanych do przeprowadzania tajemniczych rytuałów. Prasłowiańskie klimaty mogą być niezłym tłem dla różnych imprez okolicznościowych. Osada Sławutowo proponuje organizację różnego typu wydarzeń.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz