Kamienna Góra

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Niby niewielkie wzniesienie - ok. 40 metrów n.p.m. - ale to nie wysokość, a rozpościerające się dookoła panoramy czynią punkt widokowy atrakcyjnym miejscem dla turystów. Gdyńska Kamienna Góra niewątpliwie gwarantuje piękne pejzaże. Z jednej strony na Morze Bałtyckie i wybrzeże, a z drugiej: na charakterystyczną architekturę nowoczesnego miasta portowego.

Na zwieńczony krzyżem szczyt Kamiennej Góry w Gdyni można dostać się na kilka sposobów. Podjechać samochodem ulicą Adama Mickiewicza, przespacerować się malowniczymi alejkami Parku Marii i Lecha Kaczyńskich albo… wjechać na górę kolejką linową.

Przejażdżka wagonikiem niewątpliwie będzie sporym ułatwieniem dla osób starszych i niepełnosprawnych. A dla dzieci nie lada atrakcją. Tym bardziej, że przejazdy kolejką są bezpłatne*. Trasa przejazdu liczy dokładnie 96 metrów, a niespieszna podróż na Kamienną Górę trwa ok. 2 minuty. Wagoniki zabierają maksymalnie 8-12 pasażerów, w zależności od tego czy krzesełka do siedzenia są opuszczone, czy podniesione. Kolejka linowa w Gdyni kursuje przez cały rok.


* stan na sezon 2018.

Mini przewodnik

Charakterystyczny punkt widokowy, z kilkoma atrakcjami dodatkowymi. Poza malowniczymi pejzażami na Gdynię i Bałtyk, Kamienną Górę wyróżniają jeszcze krzyż oraz kolejka linowa. Wjazd na szczyt zajmuje 2 minuty, a wagoniki ze składanymi siedzeniami mieszczą 8-12 osób. Są też przyjazne osobom niepełnosprawnym. Przejazd kolejką na Kamienną Górę jest bezpłatny.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja