KartCenter

Motosport w turystycznie najlepszym wydaniu. Tor gokartowy Kart Center w Sopocie z pewnością przypadnie do gustu wszystkim amatorom prędkości. Zamiast łamania przepisów kodeksu drogowego i mandatów - sportowa rywalizacja wyciskająca maksimum adrenaliny. A do tego sam obiekt wyróżnia się na tle większości torów kartingowych na polskim wybrzeżu.

Trasa w sopockim Kart Center liczy 500 metrów, a pod względem konfiguracji tor stanowi mieszankę stosunkowo długich prostych z sekwencjami technicznymi. Jak przyznają gospodarze obiektu, projektując zakręty inspirowali się najsłynniejszymi torami wyścigowymi na świecie, takimi jak włoska Monza, niemiecki Nürburgring czy brytyjski Silverstone. A skoro tak, to porównanie jazdy gokartem do namiastki prowadzenia bolidu Formuły 1 będzie jak najbardziej uprawnione.

Poza tym tor kartingowy Kart Center z Sopotu ma szerokość 5-7 metrów, co pozwala zorganizować całkiem poważny, pełen manewrów wyprzedzania wyścig nawet dla 10 kierowców jednocześnie. Rzecz jasna obiekt posiada nowoczesny system pomiaru czasu, system sygnalizacji świetlnej i niezbędne zabezpieczenia. Na trasie niewątpliwie wyróżnia się 40-metrowy, zabudowany wiadukt - swego rodzaju dwa w jednym, most + “tunel wiszący”.

W parku maszyn sopockiego Kart Center znajduje się kilka typów pojazdów uznanej marki SodiKart. Od imponującego mocą i osiągami GT5R 270 CC, przez stworzony dla najmłodszych rajdowców (od lat 7 i 1,35 m wzrostu) L4 Junior 160 CC, aż po dwuosobowy 2Drive 270 CC. Takie zróżnicowanie gokartów sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jeśli nie za kierownicą, to przynajmniej na fotelu pasażera.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz