Korty tenisowe Arka

Gdynia z pewnością należy do wiodących centrów białego sportu w Polsce Miłośnicy tenisa mają w mieście do wyboru kilka klubów i obiektów sportowych z kortami tenisowymi. Zdecydowanie najbardziej rozbudowaną infrastrukturą może się poszczycić Klub Tenisowy Arka.

Funkcjonuje tutaj profesjonalna szkółka tenisowa - zarówno dla dzieci myślących o karierze na miarę Agnieszki Radwańskiej, jak i dorosłych grywających czysto towarzysko bądź w zawodach dla amatorów. A skoro już o turniejach mowa, to w Gdyni regularnie organizowane są imprezy tenisowe, również międzynarodowej rangi ITF Futures czy meczów Pucharu Davisa. Na terenie Klubu Tenisowego Arka znajduje się aż 20 kortów, w tym 6 krytych. Większość ma nawierzchnią ceglaną, jeden natomiast twardą. Do dyspozycji miłośników tenisa jest też szeroka (2 "połówki") ścianka treningowa. Po satysfakcjonującej grze można odpocząć w kawiarence w domku klubowym.

A na marginesie: Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji ma zaś pod opieką 6 obiektów - wszystkie ze sztuczną trawą - usytuowanych w 3 punktach w mieście: Nagietkowa 73, ul. Amona oraz ul. Orna przy SP nr 20.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Gdynia posiada wystarczające zaplecze tenisowe, by organizować turnieje ITF-u (czyli II liga międzynarodowa), nie tak dawno na tutejszych kortach rozgrywano nawet mecze prestiżowego Pucharu Davisa. Prym wiedzie tutaj klub tenisowy Arka, dysponujący w sumie 20 obiektami do gry (w tym 6 zadaszonych). Zdecydowana większość o nawierzchni ziemnej, ale jest też kort twardy.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz