Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Niezwykle bogatą ofertę sportową posiada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W jego dyspozycji pozostaje m.in.: obiekt sportowy (ul. Traugutta 29), w którym znajduje się stadion z widownią na 20000 miejsc i trybuną krytą na 2000 miejsc, boiska treningowe z oświetleniem, hala tenisowa z 2 kortami, hala do gry w piłkę nożną i ręczną, hala specjalistyczna LA, siłownia a także hotel i sala konferencyjna.

Kolejny obiekt sportowy będący pod opieką MOSiR-u to stadion żużlowy (ul. Zawodników 1). Jest oświetlony, posiada nagłośnienia, otoczony jest widownią na 12000 miejsc, spełnia wszystkie warunki konieczne do organizowania imprez rangi międzynarodowej. Obok głównego stadionu znajduje się mini-tor żużlowy, wykorzystywany do szkolenia młodzieży.

Uznaniem, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży cieszy się pozostająca w dyspozycji MOSiR-u Kraina Zabawy (ul. Dąbrowszczaków 13). Jest to plac zabaw zajmujący obszar prawie 1 ha, położony w rejonie Pasa Nadmorskiego, na gdańskim Przymorzu. W jego sąsiedztwie znajduje się deptak oraz ścieżki rowerowe. Krainę Zabawy tworzy kompleks huśtawek, drabinek, zjeżdżalni i karuzeli a także skatepark, w którym rolkarze i deskorolkarze, dzięki urządzonym tam skoczniom, schodom i barierkom mogą się znakomicie bawić. MOSiR jest również administratorem 3 innych skateparków: na Dolnym Mieście przy Szkole Podstawowej nr 65, na Suchaninie (ul. Kamieńskiego), na Chełmie (ul. Zielonogórska).

Inny obiekt sportowy MOSiR-u znajduje się przy ul. Zielonogórskiej 4. W jego skład wchodzą korty tenisowe, 2 boiska piłkarskie oraz tor do speedballa (odmiana paintballa). Na miejscu, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży organizowane są biegi przełajowe.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz