Muzeum Miasta Sopotu

Obowiązkowy punkt programu pobytu dla wszystkich, którzy naprawdę interesują się burzliwą historią Trójmiasta. Muzeum Miasta Sopotu pieczołowicie dokumentuje wydarzenia i zjawiska, jakie na przestrzeni dziejów zachodziły w tym nadmorskim uzdrowisku. Instytucja nie tylko prowadzi szereg wystaw, ale też organizuje rozmaite działania kulturalne i edukacyjne.

Placówka mieści się w zabytkowej Willi Claaszena - eleganckiej, mieszczańskiej posiadłości z pierwszych lat XX wieku, która zachowała wiele z dawnego uroku i oryginalnego wyposażenia. Dlatego też główna wystawa stała Muzeum Miasta Sopotu koncentruje się na codziennym życiu dawnych mieszkańców (przynajmniej tych bardziej zamożnych) oraz ekspozycji szeroko pojmowanych dzieł sztuki. Na stanie znajdują się m.in. bogato zdobione, barokowe meble gdańskie, holenderska zastawa z Delft czy grafiki niejakiego G.Morlanda z przełomu XVIII i XIX stulecia. Podobno wyjątkowo cennym eksponatem jest angielska chłodziarka do wina - jej pochodzenie datowane jest na 3. ćwiartkę XVIII w.

Na zwiedzanie Willi Claaszena z przewodnikiem najlepiej zarezerwować termin nieco wcześniej. Muzeum Miasta Sopotu regularnie organizuje rozmaite wernisaże, wykłady tematyczne, spotkania, wystawy plenerowe, panele dyskusyjne, warsztaty artystyczne czy zajęcia edukacyjne - dla wszystkich grup wiekowych. Poruszane zagadnienia dotyczą zarówno historii, jak też kultury i sztuki regionu.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz