Ośrodek Konny Adventure Park

Wszyscy chętni potrenować jazdę konną mogą skorzystać z usług miejscowego Ośrodka Konnego Adventure Park w Gdyni Kolibkach. Wcześniej funkcjonującego pod nazwami "Stajnia Kolibki" oraz "Ośrodek Hipoterapii Gdynia Kolibki". Jak łatwo się domyślić: gospodarze organizują tutaj nie tylko zajęcia jeździeckie, ale też sesje terapeutyczne dla dzieci i młodzieży. Hasło przewodnie całego przedsięwzięcia to "Konie mamy w naturze" - i w tym konkretnym przypadku pasuje jak ulał.

Ośrodek Konny Adventure Park posiada całkiem spore i zróżnicowane stadko. Żyją tutaj tak małe, jak duże konie różnych ras i umaszczenia. Z pewnością adepci jazdy konnej w każdym wieku znajdą tutaj wierzchowca odpowiedniego do swoich potrzeb i możliwości. Czy to do nauki podstaw, wycieczek w siodle po malowniczych terenach nad morzem, czy też do rehabilitacyjnej hipoterapii.

Dla miłośników zwierząt ważną informacją będzie, że w Ośrodku Konnym Adventure Park wcielono w życie idee tzw. "Paddock Paradise". W dużym skrócie i uproszczeniu: tego typu ośrodki to dla koni niemalże raj na Ziemi. Gospodarze nie tylko doskonalą technikę jazdy gości, ale też przekazują wiedzę o naturze i zachowaniach zwierząt. Konie nie przebywają w stajni, tylko przez cały rok w miarę swobodnie biegają po lasach i padoku. Żyją niemal dokładnie tak samo, jak dzikie zwierzęta na wolności. No i jeźdźcy nie używają twardych wędzideł, tylko sznurkowych kantarków.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz