Państwowa Galeria Sztuki

Jedno z centrów Trójmiejskiego życia kulturalno-artystycznego. Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie swoją siedzibę ma aktualnie* w charakterystycznym Domu Zdrojowym, nieopodal słynnego molo. Samorządowa w swojej działalności prezentuje zarówno dzieła tradycyjne, jak też szeroko pojmowane zjawiska sztuki współczesnej.

W ciągu roku placówka organizuje ok. 25 unikalnych wystaw, niejednokrotnie przygotowywanych we współpracy z polskimi i zagranicznymi partnerami - w przeszłości były to m.in. Lwowska Galeria Sztuki, Muzeum Sztuki w Odessie czy Uniwersytet im. H.Heinego w Düsseldorfie. Rzecz jasna sopocka PGS posiada własną, tworzoną od przełomu lat ‘60 i ‘70 XX wieku kolekcję, od czasu do czasu wypożycza również zbiory osób prywatnych.

Stałym punktem programu instytucji są także spotkania z artystami. Ponadto Państwowa Galeria Sztuki zajmuje się wydawaniem rozmaitych katalogów, folderów, okolicznościowych plakatów czy pocztówek. Nie brakuje też oferty edukacyjnej, skierowanej przede wszystkim do młodzieży szkolnej i seniorów - warsztaty artystyczne, wykłady z historii sztuki, gry i zabawy dla dzieci etc.

Prawdopodobnie najwięcej osób odwiedza Państwową Galerię Sztuki w piątki. A to dlatego, że zazwyczaj w ten dzień tygodnia za wstęp płaci się okrągłe 0 złotych.


* stan na maj 2018.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz