Pływalnia Kryta Akademii Morskiej

Znana wcześniej pod popularną nazwą basen Arki. Mniejsza zresztą o nazewnictwo, liczy się to co Pływalnia Kryta Akademii Morskiej w Gdyni ma do zaoferowania pod względem sportowo-rekreacyjnym.

Rzecz jasna pierwszeństwo w korzystaniu z obiektu mają studenci uczelni, ale poza zajęciami z basenu swobodnie mogą korzystać osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane. Warto dodać, że na obiekcie swoje kursy systematycznie przeprowadzają 2 szkółki pływackie, od czasu do czasu organizowane są także rozmaite zawody sportowe, więc o wolne godziny niekoniecznie będzie łatwo.

Pływalnię tworzy duża niecka basenowa o wymiarach 25×12,5 metrów - czyli długość pełnowymiarowa, przynajmniej w rozumieniu basenu krótkiego. Głębokość wynosi od 1,1 do 3,15 m, dla pływaków wydzielono 6 odrębnych torów. Cały obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

UWAGA - Pływalnia Kryta Akademii Morskiej w Gdyni jest czynna w trakcie roku akademickiego. Wakacyjna przerwa zwykle trwa mniej więcej od końca czerwca do połowy września.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz