Port Gdański

Jest jednym z najważniejszych miejsc w mieście. Choćby dlatego, że zgodnie z obowiązującą w Unii Europejskiej strategią odgrywa znaczącą rolę jako ogniwo Transeuropejskiego Korytarza Transportowego nr VI łączącego kraje skandynawskie z południowo-wschodnią Europą.

Oferuje nadto regularne połączenia żeglugowe do 16 krajów: Argentyny, Belgii, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Kolumbii, Korei Płd., Litwy, Niemiec, Rosji, Szwecji, Trynidad i Tobago, Wenezueli, Wielkiej Brytanii. I jest pięknie położony. Port Gdański (Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA ul. Zamknięta 18) podzielony jest na Port Wewnętrzny usytuowany wzdłuż Martwej Wisły i Kanału Portowego oraz Port Północny z bezpośrednim dostępem do Zatoki Gdańskiej.

Z uwagi na położenie, warunki hydrograficzne i wyposażenie, każdy z nich służy innym celom eksploatacyjnym. W Porcie Gdańsk nie występuje zjawisko pływów.

Przez cały rok jest on także wolny od zalodzenia, co sprawia, że jest jednym z najbardziej przyjaznych portów w regionie Bałtyku. W sezonie letnim statki wycieczkowe wypływają z niego w rejsy po Zatoce Gdańskiej.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz