Skimondo

Całoroczne centrum sportów zimowych, funkcjonujące bez naturalnego stoku czy pojedynczego płatka śniegu. Po prostu Skimondo w Gdańsku to kryty, sztuczny stok narciarski - bodaj jedyny w całym Trójmieście i jeden z niewielu nad morzem w Polsce. Taki obiekt świetnie nadaje się zarówno do bezpiecznej nauki jazdy na nartach i/lub snowboardzie, jak też przygotowania się do sezonu zimowego.

Gdańskie Skimondo posiada dwa szerokie, długie na niespełna 10 metrów i nachylone pod kątem 13 stopni taśmociągi z imitującą śnieg nawierzchnią. Na jednym może jeździć do 3 osób jednocześnie. Sztuczne stoki narciarskie działają na zasadzie zbliżonej do stacjonarnych bieżni. W zależności od potrzeb i umiejętności zjazdowca, prędkość ruchu wynosi od 3 do 25 kilometrów na godzinę - co daje wrażenia jak przy 70-80 km/h w górach. Jedna sesja na stoku Skimondo trwa 10 minut, co przy maksymalnej szybkości stanowi odpowiednik ok. 4 kilometrów naturalnej trasy narciarskiej. Cały symulator posiada taką konstrukcję, że aktywowane są dokładnie te same partie mięśni, co w trakcie jazdy w górach.

Naturalnie w Skimondo można wziąć lekcje jazdy na nartach/snowboardzie z wykwalifikowanymi instruktorami. O wypożyczalni sprzętu i serwisie narciarskim już nie wspominając. Poza tym są też specjalne oferty dla firm, grup zorganizowanych czy na imprezy okolicznościowe w rodzaju urodzin dla dzieci. Dodatkową atrakcją Skimondo w Gdańsku jest strefa wypoczynku z mini-barem, transmisjami sportowymi oraz goglami wirtualnej rzeczywistości.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 22.08.2019 09:56

Kurczę, takie Skimondo to jest dopiero czad! W życiu czegoś takiego nie widziałam, jadę do Gdańska za tydzień i może akurat uda mi się poszusować na zakończenie lata.

Dodaj komentarz