Sopocki Klub Tenisowy

Tudzież Sopot Tenis Klub - mniejsza zresztą o nazewnictwo, najważniejsza jest oferta sportowo-rekreacyjna. A tę Sopocki Klub Tenisowy ma niezwykle rozbudowaną - łącznie 17 kortów tenisowych i całe zaplecze, niezbędne do organizacji nawet turniejów zawodowców bądź meczów reprezentacji narodowych.

Tradycje Sopockiego Klubu Tenisowego sięgają 1897 roku - rozwój “białego sportu” był jednym z elementów popularyzacji miejscowości i jej walorów turystycznych. Swego czasu Sopot cieszył się opinią największego i najważniejszego centrum tenisa w Polsce, a kort centralny był areną rozgrywania zawodów WTA. Sam SKT dusponuje 13 kortami o nawierzchni ziemnej - część boisk posiada sztuczne oświetlenie - i dwiema halami sportowymi.

Warto dodać, że w bliskim sąsiedztwie kortów zarządzanych przez Sopocki Klub Tenisowy znajdują się obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekracji.

I jeszcze drobna, aczkolwiek istotna uwaga: od kilku lat Sopocki Klub Tenisowy toczy zażarty spór z władzami miasta, które to jakoby planują zlikwidować największy kompleks kortów tenisowych w Sopocie, a teren zagospodarować na atrakcyjne działki deweloperskie.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz