”Doceniaj to co masz, te piękne chwile - łap je!”

Cytuję tutaj Mesajaha, a dokładnie fragment piosenki “Ludzie Prości”. I chociaż reagee klimatem pasuje o wiele lepiej do lata, to na szczęście można go słuchać kiedy się chce. A takie słowa są idealne do zimy, Panie i Panowie. Popatrzcie sami za okno!

Wiadomo, zima z reguły jest ciemna i zimna. Takie są jej uroki - ale czemu większość ludzi widzi tylko minusy, skoro plusów jest o wiele więcej? I wcale nie trzeba być wrażliwym na piękno natury, ascetycznym mnichem aby je zauważyć.

Przykładem może być pierwszy śnieg. Jeśli wstajecie codziennie rano, i za oknem jest szaro i ciemno - to na pewno cieszycie się, kiedy pewnego dnia wstajecie - a za oknem biało i jasno! Większość ludzi lubi śnieg - nawet jeśli trzeba odśnieżyć rano auto. Przecież wszyscy z nas za młodu wariowało ze szczęścia i rano o mało nie wyważało drzwi, aby tylko dorwać się do sanek i lepienia bałwana! I często takie dziecęce pierwiastki w nas zostają. :)

To jest oczywiście szczegółem. Lecz takie właśnie szczegóły powodują piękno zimy - każdy z was pewnie w swoim życiu zaliczył takie przyjemności, jak spacer wieczorem z dziewczyną, wśród błyszczącego śniegu. Nie? To czas najwyższy - takim gestem na pewno zapunktujecie u dziewczyny, czy to swojej, czy dopiero przyszłej.

Najlepiej zacznijcie takie szczegółowe obserwowanie zimy, będąc na urlopie w pensjonacie, lub na weekend u znajomych. Tak, aby wizja wstawania o 6 rano do pracy was nie rozpraszała - wystarczy kilka dni, a wasze spojrzenie na tą siarczystą porę roku zmieni się diametralnie. Darmowy sposób na poprawę humoru!

Uśmiech na usta, bagaż w dłoń, i wybierzcie miejsce, gdzie zaczniecie poszukiwać szczęścia!

Dodano: 2014-12-04

						
												

Komentarze (0)

Dodaj komentarz