Wizyta u fizjoterapeuty ukoi twoje nerwy

Wizyta u fizjoterapeuty ukoi twoje nerwy

Trudno jest w dzisiejszych czasach zlokalizować źródło bólu, jeśli nie pójdzie się do lekarza. Wydaje się nam, że rozbolały nas plecy, a tymczasem problem może tkwić w płucach lub w nerkach. Myślimy, że bolą nas nogi, a tymczasem mamy kłopoty z krążeniem. Te i inne sytuacje sprawiają, że nie zawsze jesteśmy w stanie pracować czy nawet funkcjonować w poprawny sposób, co przedkłada się później na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne.

Czasami lekarz skieruje nas prosto do fizjoterapeuty i to jest najlepsza wiadomość dla nas, którzy w tym wypadku potrzebujemy pomocy specjalisty. Studia fizjoterapeutyczne są bowiem bardzo trudne, a osoby, które je przejdą, mają pełne uprawnienia do tego, by pielęgnować nasze ciało i dotrzeć do samego źródła bólu. W ten sposób jest to lepsze od garści tabletek przeciwbólowych, na nie bowiem się uodporniamy, a do tego niszczą naszą wątrobę. Chociaż paczka paracetamolu może wydawać nam się szybszym rozwiązaniem, na dłuższą metę będzie dla nas szkodliwa.

To zresztą łatwo można zauważyć u młodych, którzy nie myślą jeszcze o tym, że choroba, której nie leczą, w dalszej perspektywie będzie im szkodzić.

Idź do fizjoterapeuty, oszczędź sobie nerwów

Intensywny tryb życia, jaki obecnie prowadzi większość ludzi w ostateczności prowadzi do wielu chorób. Stres wyzwala ogromne pokłady kortyzolu, a kortyzol jest dla nas zabójczy. Nie zwracamy uwagi na napięcie mięśniowe, nerwobóle i inne sygnały, które jasno nam przekazują, że coś jest definitywnie nie tak. W konsekwencji cierpimy na różne efekty uboczne chorób.

Zamiast tego lepiej wybrać się do fizjoterapeuty na porządny masaż. Będzie on również w stanie powiedzieć nam, jakie ćwiczenia powinniśmy wykonywać, żeby czuć się po prostu lepiej. Częste wizyty sprawią, że będziemy nieco odświeżeni, nasz organizm zacznie funkcjonować.

Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę? Można wpisać po prostu w Google „sprawdzonyfizjoterapeuta” i zobaczyć, co wyskoczy i się nam pojawi. Przeczytamy sobie opinie na tematy, które nas interesują, a konkretnie, dowiemy się, czy osoba, do której idziemy, ma wszelkie potrzebne dokumenty. Jeśli chcemy się upewnić, możemy przyjechać na miejsce i po prostu zapytać. Prawdziwy fachowiec pochwali się nam nie tylko dyplomem uczelni, ale również szkoleniami, które przeszedł. W ten sposób będziemy w stanie prawdziwie określić, czy rozmawiamy z kimś, kto zna się na rzeczy i potrafi nam w jakiś sposób pomóc. Po wizycie u tego specjalisty będziemy czuli się znacznie lepiej, co odczuje cały nasz organizm.

Dodano: 2019-06-14 09:34:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz